İYİ Partili Kavuncu: Altılı Masa’nın adayı bu ay açıklanabilir

İyi Parti  İstanbul Vilayet Lideri Buğra Kavuncu, Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayına ait olarak yaptığı açıklamada, “Ocak ayında açıklanmasını bekliyoruz” dedi.

İyi Partili Kavuncu, Karar TV’nin “Bi’ Karar Ver” programında gündemi kıymetlendirdi. Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının ocak ayında açıklanacağını söyleyen Kavundu, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu‘na ceza ile ilgili ise “Sandıkta bunun faturası ödetilecek, eminim” tabirini kullandı.

Buğra Kavuncu cumhurbaşkanlığı seçim sürecine yönelik, “Seçim tarihini bilemiyoruz şimdi. Lakin adaylık açıklaması ocak ayında gelecektir. Ocak ayında açıklanmasını bekliyoruz” diye konuştu ve gündemde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Lideri Ekrem İmamoğlu hakkında şu sözleri söyledi:

“Mesele artık İmamoğlu davası ve kendisi de değil artık. Sorun bir kez o sandığa elini uzatanlara reaksiyon ve onun ardından o iradeyi yok etme gayreti. Buna bizim en yüksek tonda ses çıkartmamız gerekiyor. Gerekirse de sokakta, demokratik yollarla hukuk çerçevesinde. Sandıkta bunun faturası ödetilecek, eminim! Bu akşam Saraçhane’ye gidecek bizim gençlik teşkilatımız, orada nöbet tutuluyor. Mahkeme süreçleri hızlandırıldı. Davalar yetmedi terörle alakalı bir bahis gündeme getiriliyor. Bu da yetmedi. Fatih Sultan Mehmet’in portresinin getirilmesinden ötürü devlet bütçesi ziyana uğratıldı diye ihtimallerden bahsediliyor.”

İyi Partili Kavuncu, Ankara’da suikast sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş‘le ilgili şu sözleri kullandı: 

“Düşünüyorum ki bir organizasyondasınız, Karar gazetesi olur, Milliyetçi Hareket Partisi olur ne olursa olsun. Yanlışıyla günahıyla bilemiyorsunuz alışılmış ne olmuş? Öldürülüyorsunuz gerinizde iki tane yetim çocuklar bırakıyorsunuz. Kurum olarak ya bir taziyeye sarfiyat ya da cenazeye gidersiniz. Zira birlikte emek vermişsiniz. Ne olursa olsun! Nasıl bir hadise insanı, vaktinde birlikte çay içtiği, tıpkı kaseden çorba içtiği arkadaşına ‘Allah rahmet eylesin’ demekten alıkoyar. Bu hangi histir? Bende bu sorunun karşılığı yok.”  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir