Emre Belözoğlu: Gruptan lider çıkmak istiyoruz

UEFA Avrupa Konferans Ligi A Kümesi 5. hafta maçında yarın akşam deplasmanda Fiorentina ile karşılaşacak olan turuncu-lacivertli grubun teknik yöneticisi Belözoğlu ve Arjantinli oyuncu Lucas Biglia, karşılaşmanın oynanacağı Artemio Franchi Stadı’nda bir basın toplantısı düzenledi.

“Bizim için yarın güç bir maç olacak”

Belözoğlu, yarın kendileri için sıkıntı bir maç olacağını belirterek, “Bizim için değeri olan, pahası olan bir kupa; Konferans Ligi. Burada son 16 tipine kalmak için küme birincisi çıkmak istiyoruz. Karşımızda hakikaten çok düzgün bir teknik adam ve onun yeterli bir kadrosu var. Bizim için yarın sıkıntı bir maç olacak.” diye konuştu.

“Çok farklı bir mağlubiyet”

Fiorentina’nın şanssız bir devirden geçtiğini kaydeden Belözoğlu, “Fiorentina’nın maçlarını incelerken natürel çok ayrıntılı baktığımızda, Fiorentina birçok maçı kaybetti fakat oyun olarak çok üstün oynadığı maçları kaybetti. Bazen futbolda bunlar var. Fiorentina bence çok şanssız bir devir yaşıyor bu manada. Burada kaybettikleri Lazio maçı da dahil buna. Çok farklı bir yenilgi. Dışarıdan yalnızca skoru gördüğünüzde öbür bir maç var lakin maçı derinlemesine incelediğinizde çok öteki bir maç var. Lakin 4-0 kaybettiler. Onlar ismine şanssız bir periyot.” tabirlerini kullandı.

“Bizim karşımızda yeterli bir grup olacak”

UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde kümelerini birinci sırada tamamlayıp son 16 çeşidine kalmayı hedeflediklerini belirten Belözoğlu, kelamlarını şöyle sürdürdü:

Bizim karşımızda uygun bir kadro olacak. Biz her maçı kazanmak için oynuyoruz. İstanbul’dakine misal bir maç olacağını düşünmüyorum, daha güç bir maç olacak. O maçın birinci yarısında zorlanmıştık. Lakin ben ekibimi, beraberlik ya da bizim avantajımıza bağlı olarak maçı kaybetsek de fark yemeden kaybetmek üzerine planlamıyorum. Her oyunumu, her senaryomu kazanmak üzerine hazırlıyorum. Bu maça da bu türlü hazırlandık. Yarın da bütün gücümüzle kazanmak için oynayacağız.”

“İtalya’yı seviyorum”

İtalya’da daha evvel futbolcu olarak bulunduğunun hatırlatılması ve neler hissettiğinin sorulması üzerine Emre Belözoğlu, “Dört sene Milano’da yaşadım. Benim için İtalya, Türkiye’den sonraki gönlümdeki en hoş, en pahalı ülke. İnsanlarını seviyorum, İtalya’yı seviyorum. Burada olmak futbolcu olarak da çok hoştu, teknik adam olarak da gelip burada bir Türk grubuyla ülke puanına, ülkeme hizmet etmek benim için çok değerli ve bedelli.” ifadelerini kullandı.

Basın toplantısına katılan turuncu-lacivertli oyuncu Lucas Biglia da yarın kümede liderlik için oynayacaklarını söz ederek, “Bizim için değerli bir maç. Güçlü bir gruba karşı oynayacağız. Fakat hala kümedeki maçlar bitmedi. Kümesi en güzel formda tamamlamak istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Biglia, kendisi için İtalya’ya gelmenin her vakit özel olduğunu kelamlarına ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir