AKP’li Taşkesenlioğlu için ‘yapılamayan’ suç duyurusu: Başsavcılıktan açıklama geldi

Erzurum’da, AKP’li milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu’nun hakkındaki argümanlar için cürüm duyurusunda bulunmak isteyen GÜZEL Partililer, bir saati aşkın mühlet savcılıkta bekletildikten sonra dilekçelerini veremeden geri dönmüştü.

“Cumhuriyet Başsavcısının hastanede olduğu gerekçesi” ile hata duyuruları kabul edilmediği belirtilen İYİ Parti Erzurum Vilayet Lideri Melih Kırkpınar, bu durum üzerine “Türkiye’de hukuk ayaklar altına alınmıştır. Adaletin bittiği yerdeyiz” demişti.

“DİLEKÇELERİNİ ALIP GİTTİLER”

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, savlar ve bahsin gündem haline gelmesi üzerine bir açıklama yaptı. Savların gerçeği yansıtmadığı öne sürülen açıklamada şunlar kaydedildi:

“Erzurum İYİ Parti İl Başkanlığınca, ‘AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğu hakkında kabahat duyurusu savcı yok denilerek kabul edilmedi’ halinde haber ve paylaşımlar yer aldı. İYİ Parti Vilayet Başkanlığı vazifelilerinin, avukatları eşliğinde şikayette bulunmak emeliyle 19 Eylül’de Erzurum Adliyesi Müracaat Savcılığına geldikleri, şikayete bahis tezlerin Cumhuriyet Başsavcılığımız terör ofisinin misyon alanına girmesi nedeniyle Terör Kabahatleri Soruşturma Ofisine yönlendirme yapıldığı, ofiste misyonlu Cumhuriyet Savcılarının müsaadeli ve raporlu olmaları sebebiyle ilgililerin şikayet dilekçesi için Cumhuriyet Başsavcı Vekiline yönlendirildiği ancak İYİ Parti Vilayet Lideri ve avukatlarının dilekçelerini alıp adliye binasından ayrıldıkları anlaşılmıştır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir